Nasıl Yapılır? Youtube Studio Nasıl Kullanılır?

21/5/22
151
53
Bugün ki yazımda siz değerli Tilki.NET ailesine Studio mobil uygulaması ile alakalı bilgiler sunacağım. içerik üreticileri, bildiğimiz gibi artık her geçen gün rakam olarak daha fazla artıyor ve ortaya çok daha ilgi çekici seçenekler çıkıyor.

kanalınız ile alakalı detayları her zaman bilgisayar başında olamayacağınız için yönetme şansınız olabilir. Google mühendisleri, bunun için pratik bir çözüm buldu ve sizler için bu mükemmel yönetim uygulamasını geliştirerek işleri çok daha kolay hale getirdi.

Studio Mobil Uygulaması Nedir?​

Creator Studio uygulaması, kanalınız ile alakalı olarak birçok şeyi akıllı telefonunuzdan izleme ve yönetme imkanını sizlere sunan gelişmiş bir uygulamadır.

youtube-studio-nedir-nasil-kullanilir.png


Uygulamanın boyutu son derece küçüktür ve sizler için gelişmiş seçenekleri sunar. Uygulama içerisinde tüm videolarınızı düzenleyebilir, yorumları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca öyle ki Analytics verilerini belli başlı metrikleri kullanarak da en ince ayrıntısı ile yönetirsiniz. Gelirlerinizi izleyebilirsiniz. Kısacası sistemini %60 oranında telefonunuza getiren gelişmiş bir uygulama modelidir.

Studio Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?​

Aslında kullanımında sizleri zora ya da sıkıntıya sokacak herhangi bir detay olmadığını söylemem gerekiyor. Uygulamayı Android ya da iOS uygulama marketinden ücretsiz olarak akıllı telefonlarınıza indirme şansına sahipsiniz.
Yukarıdaki linkleri kullanarak telefonunuza uygulamaları pratik bir şekilde indirin. kanalınız hangi GMAİL hesabınıza tanımlı ise bu hesabınızı Android cihazlarda AYARLAR > HESAPLAR kısmından telefonunuza tanıtmanız gerekiyor. Aksi takdirde uygulamada Gmail ile giriş gibi bir seçenek ne yazık ki söz konusu değildir. iOS cihazlarda yine giriş mantığı biraz daha farklı. Kanalınıza uygulama üzerinden bağlantı yaptıktan sonra kanalınız ile alakalı tüm veriler ana ekranda listelenmeye başlar. Sol kısımda ki açılır menüyü kullanarak kanal ve videolarınız ile alakalı birçok seçeneği yönetme şansına sahip olursunuz.

youtube-studio-nasil-kullanilir.png


Yukarıda hazırladığım görselde Studio ara yüzünü görmektesiniz. Stüdyo uygulamasında; Kontrol paneli, İçerikler, Analitik ve Yorumlar olmak üzere farklı bölümler bulunmaktadır. İçerikler bölümünde içeriklerin sağ üstünde bulunan üç nokta simgesine tıkladığınızda videoyu düzenleme seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Yorumlar sekmesini resme ekleme gereği duymadım. Yorumlar sekmesinden videonuza yapılan yorumların kontrolünü ve düzenlemesini sağlayabilirsiniz.


Studio Uygulaması Ne İşe Yarar?

  • videolarınızda açıklama vs. gibi bilgileri düzenleyebilirsiniz.​

  • Yorumları inceleyebilir ve anında cevap verebilirsiniz.
  • Analytics verilerini ve her videonun performansını kontrol edebilirsiniz.
  • Oynatma listelerinizi düzenleyebilirsiniz.
  • Kanalınızın genel ve videolarınızın tekil gelirlerini kontrol edebilirsiniz.
  • videolarınızı silebilir veya videolarınızı gizleyerek görünmez hale getirebilirsiniz.
Bu yazımda Studio uygulaması hakkında sizlere detaylı bilgiler sunmaya çalıştım. Umarım işinize yarayan, güzel bir yazı olmuştur. İyi forumlar dilerim
 
Üst